KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Kolteckning 8681116

nr 868 1116

Robert Thegerström

(1857-1919), Sverige

Kolteckning, upphöjt med vitt, Robert Thegerström (1857-1919), kvinna vid piano, 46x39, osignerad, Konstnärens kvarlåtenskap

Kondition: beskuren

Utrop:

600 kr

Såld:

500 kr

måndag 6 januari 2014
kl 19:55:59

Robert Thegerström

Läs mer om Robert Thegerström